Poradnik Dużych Ekologów

PORADNIK DUŻYCH EKOLOGÓW. Edukacyjna książeczka poświęcona ekologii i ochronie środowiska.

Poradnik Małych Ekologów

PORADNIK MAŁYCH EKOLOGÓW. Edukacyjna książeczka poświęcona ekologii i ochronie środowiska.

O smogu-naszym wrogu

EKOLOGICZNA KOLOROWANKA DLA NAJMŁODSZYCH. Uczy dzieci walki ze smogiem oraz pomaga zrozumieć zagadnienia związane ochroną środowiska. Polecane dla nauczycieli i ekologów.

Elementarz Bezpieczeństwa

KREATYWNA KOLOROWANKA Z WIERSZYKAMI I ZAGADKAMI Uczy dzieci bezpiecznych zachowań, prezentuje zawód Policjanta oraz rozwija umiejętności manualne dzieci. Doskonała pomoc edukacyjna dla nauczycieli i policjantów.

Inspiracje na wakacje

Oddajemy w Wasze ręce niezwykłą kolorowankę prezentującą atrakcyjne miejsca w Polsce, które warto odwiedzić z całą rodziną. Dowiecie się z niej, jak miło i aktywnie spędzać czas oraz jakie atrakcje czekają w różnych zakątkach naszego kraju.

Bezpiecznie i ekologicznie na jurajskim szlaku

Kolorowanka w ciekawy i kreatywny sposób przedstawia zasady bezpiecznego poruszania się na terenie Jury Krakowsko - Częstochowskiej, prezentując jednocześnie jej wyjątkowe ukształtowanie. 

Bezpieczne Ferie

Bohaterowie znani z kolorowanki „Bezpieczne wakacje” tym razem uczą zachowań w czasie ferii. Przypominają podstawowe reguły, dzięki którym wypoczynek w okresie zimowym będzie udany.

MALOWNICZA BESKIDZKA 5

Koloruj i zwiedzaj najatrakcyjniejsze miejsca regionu Beskidów zlokalizowane na terenie pięciu gmin: Wisła, Szczyrk, Istebna, Brenna oraz Ustroń.

Rodzinny Piknik Dworcowy

Kolorowanka udostępniona przez Gminę Krobia, ukazująca malowniczy rejon Biskupizny. Dowiecie się z niej o zwyczajach, tradycjach czy strojach Biskupian i Biskupianek. 

Przewodnik Małego Odkrywcy

Niezwykła kolorowanka udostępniona przez Powiat Kołobrzeski. Poprzez zabawne rymowanki oraz ciekawe rysunki zaznajamia najmłodszych z różnymi gatunkami ptaków. 

Kolorowanka dla dzieci FORTFAN

Książeczka wydana z okazji XIV Dni Twierdzy Nysa oraz VIII Dni Twierdzy Koźle, które co roku przyciągają międzynarodową publiczność oraz grupy rekonstrukcyjne. 

Wędrówki jurajskim szlakiem

Zwiedzaj najciekawsze zakątki Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Koloruj i rozwiązuj zagadki, by poznać jurajskie legendy i tradycje.

Niezwykłe podróże z Wiślaczkiem

Razem z „Wiślaczkiem” wybierz się w podróż po rodzimym mieście Adama Małysza. Baw się i poznaj największe atrakcje Beskidu Śląskiego.

ZAWIERCIE WCZORAJ I DZIŚ

Jedna z cyklu wyjątkowych kolorowanek zrealizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji „Gmina jak malowana”. Poprzez wspólną zabawę uczy i zaciekawia lokalną historią i kulturą.

ZDRÓWKO NA BIS

Jak zdrowo rosnąć, jak się odżywiać i jak aktywnie życie przeżywać? Skąd brać energię, skąd czerpać siłę, by nie starczyło jej tylko na chwilę? O tym dowiesz się z kolorowanki, w której zawarte są rymowanki.

Kolorowa przygoda rowerowa

Kolorowanka z zagadkami opracowana dla Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Żninie. Za pomcą atrakcyjnych zadań i łamigłóek prezentuje  najciekawsze atrakcje i zabytki Powiatu Żnińskiego, a także uczy zasad bezpieczeństwa podczas przejażdzek rowerowych.