Zabawa dzieci na świeżym powietrzu zawsze kojarzona jest ze zdrowym spędzaniem wolnego czasu. Miło jest zostawić na moment obowiązki, zarzucić torbę na ramię i ruszyć razem z dzieckiem na poszukiwanie wyjątkowych przygód. Zastanówmy się jednak, czy powietrze, które wdychamy, jest dla nas zawsze zdrowe.

Książeczka edukacyjna „O smogu – naszym wrogu” została stworzona z myślą o najmłodszych. Informacje dydaktyczne, przeplatane z kreatywnymi zadaniami, pozwolą dzieciom poznać zagadnienia związane z powstawaniem smogu oraz wskazówki, jak się przed nim bronić.

W Polsce od kilku lat walczymy ze zjawiskiem smogu. Główną przyczyną jego powstawania są stare instalacje grzewcze oraz spalanie złej jakości paliw i śmieci. W mniejszym stopniu także transport samochodowy i przemysł. Szkodliwe substancje znajdujące się w zanieczyszczonym powietrzu bardzo niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Bóle głowy, astma, alergie, choroby układu oddechowego – przykłady można mnożyć. Co robić, żeby powietrze stało się dla nas bardziej przyjazne? Może zmiana starego kotła na ekologiczny, segregacja odpadów, wybór roweru zamiast samochodu? To tylko początek rewolucji.

Zapraszamy do wspólnej zabawy z bohaterem książeczki Filipem oraz z jego wrogiem – chmurą Smog.

ad